Hakkımda

Bülent Kuru

1991-2012 yılları arasında Deniz Kuvvetlerinin en elit Deniz Özel Kuvveti (navy sof) birliği olan Sualtı Taarruz Komutanlığı’nda (SAT) hizmet süresince yurtiçi ve yurtdışı birçok görevde ve operasyonda bulundum. Bunlardan bazıları: Luck-s ,NATO özel görevi, Aden Körfezi CTF-151 kapsamında deniz haydutluğu ile mücadele görevleridir. Edinmiş olduğum tecrübelerimi SAT Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda eğitmenlik süresince geleceğin en elit sat komandolarını yetiştirmek için kullandım. Edinmiş olduğum bu özel yeteneklerimi emekli olduktan sonra sivil hayata uygulayarak ticari gemilerin uluslararası sulardan güvenli geçişine rehberlik ettim.

Çeşitli firmalara güvenlik danışmanlığı yaptım. Çatışma ortamında hizmet veren sağlık personeline ”muharebe can kurtaranı” eğitimleri verdim. Kurumsal firmalara günümüz ortamında oluşabilecek ”terör saldırılarına karşı kurumsal bilinçlenme ve korunma yöntemleri” konularında seminerler verdim. SAT felsefesinin yaygınlaştırılması ve Airsoft oyununun daha gerçekçi ve taktiksek uygulanması için askeri simülasyon eğitim merkezi ”Airsat Academy” eğitim merkezini kurdum. Birçok kurumsal firmaya eğitimler verdim. TRT belgeselde yayınlanan ”yeni hayata başlangıç” programını gerçekleştirdi. Uluslararası geçerliliğe sahip ”International Prehospital Medicine Institute-Iphmi” onaylı taktik muharebe yaralı bakımı/ güvenlik güçleri ilkyardım sağlayıcı taktik yaralı bakımı eğitmen (tccc/lefr-tcc ınstructor) sertifikasına sahip olarak taktik seviyede uluslararası geçerliliğe sahip kurslar verdim.

Değişim Noktası

Dünya genelindeki özel operasyon birliklerinide içine alan SAT Komandosu (NAVY SOF) eğitim programının, sivil katılımcılar için düzenlenmiş halidir. Limitlerinizin sınırlarınızın ötesini görebileceğiniz yer.

Sertifikalar